Hayat ve Biz

Sanat ve Biz

 

Projenin İlk etabı “Sanat ve Biz” halihazırda yürütülmekte olan sosyal sorumluluk projelerinin bırakamadığı derin etki ve tam farkındalığı oluşturmayı hedefleyerek Ocak ayında yola çıktı, ilk altı aylık süreçte yurt çapında yoğun ilgi gördü. Ve 10.000.000 kişiye erişmek üzere ilerlemeye devam ediyor. Sanat ve Biz, dünyaca ünlü tablolarda yüzleriyle yer alan “farklı” bireylerin aktif şekilde görev aldıkları bir proje olmakla öne çıktı.  “Biz de bir sanat eserinin ana ögesi olabiliriz!” derken gençler, bir yandan da normal-anormal tanımlarını alt üst edecek bir çıkışla, proje sergilerinde eseri bulunan Da Vinci’yi örnek göstererek şöyle dediler: “Leonardo da Vinci’nin normal olduğunu kim iddia edebilir?”

Hayvanlar ve Biz

 

2. serimiz Hayvanlar ve Biz Proje Ana sponsoru İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın desteğiyle hazırlanan bu etapta down sendromlu, otizmli ve mental geriliği bulunan 13 genç ile çalışarak, insana dair tüm duyguları temsil edecek kavramlarla, doğada bu duyguların karşılığı olan hayvanları eşleştirerek, her bir gencin bir duygu ve hayvanla aynı karede yer almasını sağladık. 14 eserden oluşan bu fotoğraf sergisi, yaradılış değerlerinin en saf halinin doğada ve doğallıklarıyla bu bireylerde var olduğunu anlatmayı hedefleyerek kurgulandı. Hedefimiz yurt içi ve dışında minimum 30 sergiyle milyonlarca insanın zihnindeki negatif algılamaları ortadan kaldırarak dönüştürmek.

3. serimizin teması da “TARİH ve BİZ” başlığıyla, tarihte iz bırakan ve akışa yön veren şahsiyetlerle farklı bireylerin yer alması ile oluşacaktır.