İZEV Haberleri

Hiç Durma!

Merhaba Arkadaşlar…

Bu yazımda size bir hikâye anlatıyorum.

Hikâyemizin adı: Hiç Durma!

Dünya da iki çeşit Vampirler vardır. Bunlardan biri kan emicigillerden, diğeri ise enerji emicigillerden gelmektedir. Asırlar önce, kan emiciler etrafta daha çok gözüküyorlardı. Bir gün tüm kan emici vampirler toplanıp bir karar almışlar “artık, insanların kanını emmiyeceğiz” diye. Uzun zamandan beri kimsenin ölmediğini gören insanlar, vampirlerin aldıkları kararı anlayıp mutlu olmuşlar. Bu mutluluktan yaklaşık 50 yıl sonra, etrafta dilden dile dolaşan birtakım haberler çıkmış “DÜNYAYI ENERJİ EMİCİ VAMPİRLER SARDI,” diye. Başta insanlar bu habere hiçbir tepki vermemişler, korkmamışlar bile çünkü Enerji Emici Vampirlerin gücünü küçümlemişler enerjilerini kimsenin bitiremeyeceğini düşünmüşlerdi. Fakat bilmiyorlardı ki Enerji Emici Vampirlerin ne kadar zeki olduklarını ve en yakınlarının içine girip orada saklanarak enerjilerini emeceklerini. Haberin üstünden birkaç sene geçtikten sonra, herkeste derin bir keder, bir ağlama isteği, bir mutsuzluk ve en önemlisi yapmak istediklerini yapamayacak kadar bitap düşmüşlerdi.

Aralarında “Biz neden bu durumdayız? Ne oldu bize?” diye düşünürken aralarından bir kişi birkaç sene önceki haberi hatırladı ve arkadaşlarına da hatırlattı. Herkes o haberi hatırlayarak bir ağızdan konuşmaya başladı, biri “Aa, evet biz o haberden sonra bu hale geldik” biri “Hiç farklı kişiler görmedik acaba bir yerlerde ya da birilerin evinde veya ruhunda mı saklanıyorlar” bir diğeri ise “Olabilir aslında yani olmayacak şey değil, bak Hu’ya bak Cu’ya -böyle bir sürü isim saymışlar- onların hiçbiri bizim gibi olmadılar” demişler ve bu günden sonra isimlerini saydıkları kişileri yakın takibe alma kararı almışlar. Takip sonucu; gerçekten de yakınlarının onlara karşı olumsuz davranış tutumlarından dolayı bu hale gelmişlerdi. Sonuçtan dolayı hepsi çok üzülmüş, aralarında ahlanıp vahlanırken içlerinden biri “Hadi gelin, bu durumu onlarla da konuşalım belki farkında değiller” demiş diğerleri de kabul etmiş ve hep beraber konuşmaya gitmişler. Konuşmak için hangi eve gitseler, konuşamadan geri çıkıyorlardı çünkü ev sahipleri hep kendileri konuşmuşlar, kendi hatalardan oluşan sıkıntıları anlatmışlar ve yaşadıkları bu sıkıntılardan bizim arkadaşları sorumlu tutmuşlar ve bu sebeple onları dinlemeden hakaretler ederek ite kaka evlerinden kovmuşlar. Bizimkiler ağlayarak her zaman toplandıkları yere gitmişler, herkes kendini yerdeki döşeklere atmış ve hüngür hüngür ağlayarak, “En kötü Vampirler, Enerji Emici Vampirlermiş, Enerji emiciler de hergün ölüyoruz, Ey Tanrım, Ey Allah’ım sen bize sabır ver” demişler.

Maalesef enerji emici vampirler (insanlar) günümüzde de varlar. Ben, kitap okumayı çok seven biriyim. Bu zamana kadar birçok kitap türü okudum. Bunların arasında Kişisel Gelişim ve Psikoloji kitapları da var. Okuduğum kitaplara ve gözlemlere dayanarak şunu demek istiyorum; Enerji Emiciler daha çok Narsist kişiliklerden çıkıyor. Eğer senin de hayatında bir Enerji Emici varsa ve ondan uzaklaşman için hiçbir engelin yoksa hiç durma!

Kafamı çok kurcalayan bir konuydu, sizinle paylaşmak istedim. Bu kez farklı bir yazı oldu, umarım beğenirsiniz 🙂

Zor Kişilikler’le Yaşamak

Adlı kitaptan test..

Saygı ve Sevgilerimle.

Hoşça Kalın.

Deniz Kızı.

social position

Bu gönderiyi paylaş