İZEV

Bağımsız Yaşam ve Sosyalizasyon Programı

İZEV yeni açılımlara yol alıyor. Daha fazla özel gereksinimli bireyin eğitimi, istihdamı ve haklarının savunulması için artık daha büyük bir merkeze ihtiyaç duyuyorduk. Büyükdere’nin tam ortasında yer alan bu muhteşem tarihi bina, hayallerimizi gerçekleştirmek ve büyütmek için tam da ihtiyacımız olan yerdi.

Yüzyüze dersler, eğitim atölyeleri, festivaller, sanat sergileri ve daha birçok etkinlik ile Büyükdere artık İZEV ile çok daha güzel bir semte dönüşüyor.

Down değil up

Down Town Büyükdere Cafe

Tarihi binamızın içerisinde yer alan Down Town Büyükdere Cafe özel gereksinimli bireylerin iş hayatına kazandırılması ve istihdam edilmesi fikri ile kuruldu. Modern kahve çeşitlerinden, klasik yerel içeceklerimize kadar her çeşidin yer aldığı kafemiz haftanın yedi günü hizmet vermektedir.

Evde destek, sosyalizasyon ve kaynaştırma programı

İZEV Online

Özellikle pandemi döneminde özel gereksinimli bireylerin eğitimi konusunda büyük bir yetersizlik söz konusuydu ülkemizde. Eğitim ve sosyalizasyona hepimizden daha çok ihtiyacı olan özel gereksinimli bireylerin bu ihtiyacını “İZEV Online” ile karşıladık.

İZEV Online haftanın 3 günü birbirinden farklı ve alanında uzman hocalar tarafından özel gereksinimli bireylere eğitim vermeye devam ediyor.